Bezpieczna rodzina

Bezpieczna rodzina

Sprawdzenie kontaktów i poziomu bezpieczeństwa (dzieci, bliscy)

W dobie rozwiniętych kanałów komunikacji, mediów oraz rozwiązań elektronicznych mających ułatwić nam życie, często nie zdajemy sobie sprawy, że te udogodnienia mogą również stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Zbyt szerokie eksponowanie życia prywatnego w przestrzeni publicznej poprzez portale społecznościowe jest wartościowym źródłem informacji i sposobem na profilowanie osób. Nieostrożne logowanie się do social media czy konta bankowego, odwiedzanie niepewnych stron jak też posługiwanie się niezabezpieczonym komputerem, telefonem czy tabletem, jest okazją do wykradania istotnych danych. Prowadzi to do wycieku informacji, a prywatne zdjęcia mogą stać się przedmiotem emocjonalnego bądź finansowego szantażu. Nieuprawnione osoby, które weszły w posiadanie wrażliwych informacji, mogą również uzyskać dostęp do naszego konta bankowego. Ochrona prywatności nigdy nie była tak trudna, jak obecnie.

W takich sytuacjach wsparcie prywatnego detektywa w wymierny sposób podniesie poziom Państwa bezpieczeństwa, a także pomoże podjąć kroki zmierzające do wyrobienia pozytywnych nawyków. Dzięki nim poruszanie w sieci oraz korzystanie z mediów elektronicznych nie będzie już dla Państwa źródłem stresu i kłopotów. Poza wspomnianymi wyżej działaniami nasi eksperci z zakresu informatyki śledczej wesprą Państwa w przypadkach włamań na konta pocztowe oraz profile społecznościowe, instalacji oprogramowania szpiegowskiego na komputerach oraz telefonach komórkowych. Nasi specjaliści mogą też zaproponować sprawdzenie zabezpieczeń fizycznych w Państwa gospodarstwie domowym i ewentualnie zaproponować ich zmianę bądź rozbudowę.

Dbając o Państwa bezpieczeństwo podejmiemy się interwencji gdy zagrażają Państwu:

  • stalking,
  • pogróżki i szantaż,
  • hacking, włamanie na urządzenia, profil zawodowy, konto na Facebooku lub innym social media,
  • internetowy hejt,
  • wykrywanie szpiegowskiego oprogramowania,
  • podsłuch, monitoring gps.

 

Wraz z powiększeniem się rodziny rodzice pragną dochować najwyższej staranności, aby ich pociechy mogły się czuć i faktycznie były bezpieczne. Na każdym etapie rozwoju Państwa dzieci możemy wesprzeć Państwa decyzje, poprzez dostarczenie informacji o referencjach niani czy korepetytora. Lustracja środowiska, w jakim na co dzień przebywa nasze dziecko pod kątem kontaktów ze światem przestępczym, osobami o wątpliwej reputacji czy styczności z używkami, z pozycji rodzica często jest mało efektywna, dlatego skuteczniejszym rozwiązaniem jest powierzyć to zadanie detektywowi. Namierzymy telefon podopiecznego i ustalimy jego faktyczne miejsce przebywania. Przeanalizujemy podejmowane aktywności – wykonane telefony, wysłane czy skasowane smsy, odwiedzone strony internetowe, poszukiwane w Internecie treści. Odzyskiwanie skasowanych plików z dysku czy danych z telefonu wspiera decyzje zatroskanych rodziców i daje szerszy ogląd sytuacji, w której dziecko dąży do zatajenia pewnych informacji. Odzyskiwanie skasowanych plików z dysku, czy danych z telefonu, umożliwia zatroskanym rodzicom na odzyskanie kontroli w sytuacji, w której nie wiedzą co dzieje się z ich dzieckiem, podejrzewają, że dziecko wpadło w złe towarzystwo lub zagrożone jest bezpieczeństwo ich pociechy. Podopieczny może próbować zataić lub utrudnić dostęp do pewnych informacji.

Innym aspektem zapewnienia bezpieczeństwa dzieci jest ustalenie w jaki sposób sprawuje nad nimi opiekę były partner. Prywatny detektyw dyskretnie będzie towarzyszył Państwa dzieciom przez ten czas, obserwując i dokumentując zachowanie i metody wychowawcze drugiego z rodziców. Takie śledztwo jest też niezastąpione w przypadku zagrożenia uprowadzeniem rodzicielskim.